Celé Česko čte dětem

Od září 2017 jsme se zapojili do projektu ,,Celé Česko čte dětem“. Kampaň je zaměřená na podporu čtenářské gramotnosti dětí. Je dokázáno, že předčítání výrazně stimuluje mozek. Když dítěti pravidelně čteme, rozvíjíme tak jeho znalosti, představivost, rozvíjíme jazyk, rozšiřujeme slovní zásobu, dáváme svobodu ve vyjadřování. Čtení také rozvíjí smysl pro humor, zabraňuje vzniku závislosti na televizi a počítači. Umožňuje únik od nudy a problémů. Každý měsíc příjde do školky přečíst z knížky někdo jiný než paní učitelky- tímto zveme babičky, dedečky a další členy rodiny. Za cíl si klademe propojení generací a zavedení důležitého rituálu předčítání do rodin. Více o projektu naleznete na webových stránkach www.celeceskoctedetem.cz.

logo-hranate.jpg