Logopedie - domácí hrátky

Tip na logopedickou hru

Vážení rodiče,

I doma můžete zábavnou formou rozvíjet řeč vašeho dítěte.

Velice důležitá jsou artikulační cvičení, která předcházejí vyvozování hlásek.

Motivaci pro domácí cvičení můžete nalézt v této hře ,,Rozhýbej svůj jazýček aneb logopedie hrou".

Tak ať to dobře jde:)

stazeny-soubor--8-.jpg

16. 4. 2020 | Rubrika: Logopedie - domácí hrátky

procvičování předložek

Milí rodiče,

Opět Vám přinášíme pár tipů k procvičování logopedie, udělejte si s dětmi logopedickou chvilku a zkuste pracovat dle obrázků níže.

Dva obrázky slouží  k procvičení předložek.

Dítě vždy musí říci celou věto např.:" Lžička je položená na skleničce, lžička je ve skleničce..."

Jeden obrázek k procvičení správné výslovnosti.

stazeny-soubor--1-.jpgstazeny-soubor--5-.jpg

stazeny-soubor.jpg

30. 3. 2020 | Rubrika: Logopedie - domácí hrátky

LOGOPEDIE - DOMÁCÍ HRÁTKY

Logopedie není jen o trénování správné výslovnosti.

Je nutné rozvíjet i ostatní oblasti řeči, jako je třeba rozšiřování slovní zásoby.

To můžeme dělat pomocí obrázků níže.

Děti budou řadit obrázky za sebe dle dějové posloupnosti a vše Vám budou slovně komentovat.

Veďte děti k tomu, aby vždy vytvořily celou větu (např. Chlapec sedí u stolu a snídá a nebo lehčí verzi -chlapec jí).

Kdo má logopedický sešit, tak si může pracovní list založit :)

stazeny-soubor--1-.jpgstazeny-soubor--2-.jpgstazeny-soubor--3-.jpgstazeny-soubor--4-.jpgstazeny-soubor.jpg

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA - VNÍMÁNÍ ČASU

Procvičte si s dětmi na příkladech pracovních listů řadit správně posloupnost dějů

Kromě řazení povzbuďte dítě k vyprávění příběhu podle obrázků, k užívání časových pojmů dříve-později a podobně.

Nezapomeňte také na nácvik řazení z levé strany doprava - dítě si tak bude trénovat i pohyb očí při čtení.

26. 3. 2020 | Rubrika: Logopedie - domácí hrátky