DOMÁCÍ HRÁTKY 2

18. 3. 2020

Vážení rodiče,

Naše Mateřská škola je stále s Vámi a ráda by Vám zůstala oporou i v těchto nepříznivých dnech, kdy se strachujeme o zdraví své i svých blízkých.

Víme, že děti tuto atmosféru a strach rodičů podvědomě nasávají jako houby a vypořádávají se s tím po svém. Vám se může zdát, že „zlobí“, ale je to jen jejich vnitřní nepohoda, která pramení z vnímání svého okolí.

Proto jsme se rozhodli, že Vám do aktualit budeme dodávat dávky inspirace, námětů a nápadů.

Na tomto místě („Domácí hrátky“) budou především odkazy na zajímavé dětské stránky a pod záložkami tříd najdete konkrétní pracovní listy k vytištění, básničky, písničky a náměty na tvoření.

Doporučujeme, abyste dětem čas strávený před TV nebo PC měřili dle dohodnutých pravidel. Například nastavte čas na budíku a až zazvoní, děti budou vědět, že začíná jiná zábava. Hrajte společně společenské hry, čtěte si, skládejte s nimi puzzle, stavte z kostek nebo jiných konstruktivních stavebnic. Najděte si prostor na rozehrání námětových her – děti Vám mohou pomoci v kuchyni, v dílně, na zahradě… a rázem máte hru „Na kuchaře“; „Na maminku“; „Na zahradníka“; „Na montéra“…