Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slunce svítí, roste kvítí2


Slunce svítí, roste kvítí
30.3.- 3.4.2020
Jaro je v plném proudu a Velikonoce už nám pomalu klepou na dveře. Ale než se všichni vrhneme na velikonoční tvoření zajíčků, slepiček nebo malování a zdobení vajíček, zkusme si doma s dětmi popovídat o tom, co všechno se na jaře děje. Mluvte o květinách a jejich barvě či vůni. Jak taková květina vlastně roste, odkud se vzala? Nechte je shlédnout pohádku Křemílek a Vochomůrka – Jak sadili semínko. Nechte děti zalít květiny za oknem nebo na zahradě. Povídejte si o počasí, změně zimního času za letní. Hrajte doma hry s barvami, tvary nebo zkoušejte slova začínající písmenem...

Předškoláčci mohou využít pracovní listy. Můžete vytvořit kočičky ve váze pomocí otisků prstů -viz obrázek. Obarvěte si těstoviny a navlékejte je jako korálky na šňůrku či tkaničku od bot. Přečtěte dětem krátký jarní doplňovací příběh. A trénujte s dětmi naše třídní „srdíčkové pravidlo“ :
My jsme hravá sluníčka, velká a ne maličká. Máme se to všichni rádi a jsme spolu kamarádi.
Nezapomeňte také, že máme založenou novou sluníčkovou facebookovou skupinu Sluníčka- Republika, tak se přidejte do týmu. A podělte se s námi o fotografie, jak prožíváte domácí karanténu.
Opatrujte se a užívejte jarních paprsků, jak jen to je možné...

article preview


Slunce svítí, roste kvítí
30.3.- 3.4.2020
Jaro je v plném proudu a Velikonoce už nám pomalu klepou na dveře. Ale než se všichni vrhneme na velikonoční tvoření zajíčků, slepiček nebo malování a zdobení vajíček, zkusme si doma s dětmi popovídat o tom, co všechno se na jaře děje. Mluvte o květinách a jejich barvě či vůni. Jak taková květina vlastně roste, odkud se vzala? Nechte je shlédnout pohádku Křemílek a Vochomůrka – Jak sadili semínko. Nechte děti zalít květiny za oknem nebo na zahradě. Povídejte si o počasí, změně zimního času za letní. Hrajte doma hry s barvami, tvary nebo zkoušejte slova začínající písmenem...

Předškoláčci mohou využít pracovní listy. Můžete vytvořit kočičky ve váze pomocí otisků prstů -viz obrázek. Obarvěte si těstoviny a navlékejte je jako korálky na šňůrku či tkaničku od bot. Přečtěte dětem krátký jarní doplňovací příběh. A trénujte s dětmi naše třídní „srdíčkové pravidlo“ :
My jsme hravá sluníčka, velká a ne maličká. Máme se to všichni rádi a jsme spolu kamarádi.
Nezapomeňte také, že máme založenou novou sluníčkovou facebookovou skupinu Sluníčka- Republika, tak se přidejte do týmu. A podělte se s námi o fotografie, jak prožíváte domácí karanténu.
Opatrujte se a užívejte jarních paprsků, jak jen to je možné..stazeny-soubor--3-.jpgstazeny-soubor.jpgstazeny-soubor--2-.jpg.

stazeny-soubor--1-.jpgstazeny-soubor.jpgstazeny-soubor.png