Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slunce svítí, roste kvítí

Klikni na odkaz výše ,,Slunce svítí, roste kvítí" a najdeš spoustu zajímavých věcí, o kterých bychom si společně povídali ve školce.

article preview

Mílí rodiče a milá sluníčka,

Koronavirus nás uvěznil doma, tudíž si jarní přírody neužíváme tak, jak bychom si přáli. Ale mysleme pozitivně, brzy bude určitě lépe!

Tento týden se zaměříme na jaro, jarní kytičky a probouzení přírody. Najdete například jarní doplňovací pohádku, omalovánky, nápady ke cvičení a jiné… Zkuste si třeba před spaním společně zavřít oči a představit si, že se procházíte přírodou, kde rostou narcisky, petrklíče a krokusy a vonííí…, začínají kvést stromy a je slyšet ptačí zpěv. Druhý den ráno si děti mohou své představy zkusit namalovat dle své fantazie. Přečtěte dětem pohádku – třeba tu, co jsme pro vás nachystaly - Jak probudit studánku.

Pro předškoláčky můžete využít pracovní list a při vzorném splnění ho odměnit třeba veselým razítkem nebo malou odměnou. wink

I nadále, prosíme, připomínejte svým malým sluníčkům důležitost hygieny rukou, pravidla smrkání a nebo kýchání… Aneb bacilů už bylo dost! Zkuste se zeptat vašich dětí, jak si vlastně takový bacil představují, jakou má barvu, jak se tváří, jak s ním zatočit…? devil

V těchto těžkých chvílích nám bude lépe ubíhat volný čas při tvoření s dětmi. A proto, prosí, čtěte dál... Mezi oblíbené jarní kytičky patří nepochybně tulipán a právě ten si mohou děti vyrobit (viz náš jednoduchý návod) a obdarovat jím třeba babičku, tetičku nebo maminku…

Tulipán na špejli

Co budeme potřebovat:

barevné papíry (měkké nebo tvrdé)

špejle

tužku

nůžky

lepidlo

 

Nakreslíme si šablonu tulipánu a vystřihneme. Na jeden tulipán, stačí jeden květ a jeden list. 

tulipan-3-300x200.jpgtulipan-4-e1584968913920-300x200.jpg

Květ přehneme napůl a tužkou naznačíme střihy.

tulipan-5-300x200.jpg

Nůžkami vytvoříme malé nástřihy, kterými provlečeme špejli.

tulipan-6-300x200.jpgtulipan-8-300x200.jpg

Do spodní části listu uděláme dírku a provlékneme špejli. Spodní část listu potřeme lepidlem a pomačkáme.

tulipan-12-700x1051.jpg

Huráá, tulipán je na světě!

untitled.jpg

kytka-page-001.jpg

img20200324_19502651.jpg

ukaz--jak-rostes.jpg

hr---icka.jpg

cteni.jpg

ciste-tlapky.jpg

capi.jpg