Povídání o naší škole

Naše mateřská škola doplňuje rodinnou výchovu. Děti zde tráví hodně času společně s jinými dětmi i cizími osobami, jako jsou paní učitelky a zaměstnanci školy. Je tedy na nás, abychom vytvořili dětem příjemné a kvalitní prostředí, které jim umožní získávat nové vědomosti, dovednosti a návyky vše formou hry a prožitkové činnosti. Je potřeba se zaměřit na rozvoj individuálních potřeb dětí.

Charakteristika školy

Součástí Mateřská školy nám. Republiky 15 je odloučené pracoviště MŠ Rudoleckého 19. Škola má kapacitu 130 dětí, skládá se z 5 tříd po 26 dětech. Věkové složení dětí je od 2,5 do 6 let.

Tři třídy jsou na nám. Republiky a dvě třídy na ulici Rudoleckého.

MŠ nám.Republiky 15

2017-08-03-20.39.57.jpg

Mateřská škola se nachází na náměstí, v blízkosti Jihomoravského divadla, historického centra města a nedaleko revitalizovaného Dolního parku. Jednopatrová budova školy byla postavena v roce 1890. Postupně v ní byly vyměněny okna, fasáda, vytvořeno pryžové hřiště…

Nachází se zde 3 třídy (3 x 26 dětí), 2 jídelny, moderní kuchyně, šatny pro děti, WC a umývárny. Pracuje zde pět učitelek a paní ředitelka.

Součástí areálu je zahrada se zahradním domečkem na hračky, dvěma pískovišti, skluzavkou, průlezkami a pryžovým hřištěm. Využívá se i zahrada sousední ZŠ s jejím sportovním vybavením a pískovištěm. Dále máme dvoreček na kterém je také pískoviště a hračky pro děti.

MŠ Rudolesckého 19

img_20170720_095650435.jpg

Odloučené pracoviště je vzdáleno asi 3 minuty chůze od MŠ nám. Republiky. Kousek od nádraží i Dolního parku. Školu najdeme ve dvoupatrové vile, která byla v roce 2007 označena kulturní památkou. Je z roku 1888, která byla přestavěna do současné podoby v roce 1928. Vila slouží i pro reprezentativní účely.

V patře se nachází dvě třídy (2 x 26 dětí), šatny pro děti, WC a umývárny. V přízemí je kuchyň, jídelna a prostorná herna, která se využívá ke cvičení a hudebně pohybovým aktivitám. Pracují zde 4 paní učitelky.

Součástí vily je velká zahrada s pískovišti, domečkem na hračky a průlezky.

V areálu zahrady je menší domeček, kde je kancelář.