Projekty

Jsme zapojeni do projektu Zdravá školní jídelna. Více info na www.zdravaskolnijidelna.cz

Výsledek obrázku pro zdravaskolni jidelna

!! Sbíráme pomerančovou kůru !!

Výsledek obrázku pro pomerancova kura

Od září 2017 jsme se zapojili do projektu ,,Celé Česko čte dětem“. Kampaň je zaměřená na podporu čtenářské gramotnosti dětí. Je dokázáno, že předčítání výrazně stimuluje mozek. Když dítěti pravidelně čteme, rozvíjíme tak jeho znalosti, představivost, rozvíjíme jazyk, rozšiřujeme slovní zásobu, dáváme svobodu ve vyjadřování. Čtení také rozvíjí smysl pro humor, zabraňuje vzniku závislosti na televizi a počítači. Umožňuje únik od nudy a problémů. Každý měsíc příjde do školky přečíst z knížky někdo jiný než paní učitelky- tímto zveme babičky, dedečky a další členy rodiny. Za cíl si klademe propojení generací a zavedení důležitého rituálu předčítání do rodin. Více o projektu naleznete na webových stránkach www.celeceskoctedetem.cz.

logo-hranate.jpg

Dále jsme se zapojili do „Soutěže s panem Popelou“.  Je to ekologická soutěž pro školy, která by měla provázet současnou mládež jak ve škole, tak i mimo ni a dát jí možnost zamyslet se nad stávajícím neutěšeným stavem životního prostředí. Cílem „Soutěže s panem Popelou“ je zavedení trvalého systému separovaného sběru papíru. Nesvázaný papír (noviny, letáky, atd.) nejlépe v kartonové krabici či pap. pytli můžete nosit do školky, kde bude skladován až do přistavení kontejneru.

pan-popela.jpg

Sběr papíru

23. 9. 2018

SBĚR STARÉHO PAPÍRU

Papír můžete nosit svázaný či v krabicích do školky

nebo odvážet do společnosti REMAT ZN, s.r.o.

na adresu PŘÍMĚTICKÁ 2219/75 u PENNY

nebo na ulici STANISLAVOVA 1612/39

Peníze budou použity na dovybavení zahrady.

DĚKUJEME ZA POMOCsber_2.jpg

Sběr hliníkových obalů

16. 9. 2018

Sběr hliníkových obalů

Jak hliník poznáme?

Hliník je stříbrolesklý, lehký,

měkký nemagnetický kov. Když ho

pokrčíme, drží zmačkaný

hlinikove-plechovky.jpg

Hliníkové obaly od

nápojů můžete nosit

sešlapané do školky v igelitových pytlích

nebo odvážet do REMATZN, s.r.o.

na adresu Přímětická 2219/75

U PENNY nebo na ulici,Stanislavova

1612/39

Peníze ze sběru budou přidány na dovybavení zahrady                     stock-vector-eco-friendly-green-energy-concept-vector-illustration-solar-energy-town-wind-energy-electric-264496331.jpg

Děkujeme za spolupráci

Zdravá pětka

16. 9. 2018

projekt-z5.pngZdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Lektoři Zdravé 5 seznamují žáky v rámci dvouhodinového bloku zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Cílem hodiny je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich přirozené implementaci do životního stylu. Nadační fond Albert poskytuje školám vzdělávací program zdarma a přihlásit se může každá základní škola prostřednictvím registračního formuláře.

Zdravá 5 nabízí tři výukové programy – Školu Zdravé 5 pro žáky 1. stupně ZŠ, Párty se Zdravou 5 pro žáky 2. stupně ZŠ a Hrátky Zdravé 5 pro děti v MŠ. Metodika všech programů je konzultována s odborníky Státního zdravotního ústavu, členkou správní rady Nadačního fondu Albert MUDr. Jarmilou Rážovou, Ph.D., a je také schválena odborníkem na výživu, RNDr. Pavlem Suchánkem, blízkým spolupracovníkem Zdravé 5.

Výuka může probíhat každý pracovní den školního roku v prostorách školy. Vyučovací blok pro jednu třídu trvá dvě vyučovací hodiny, obvykle vyškolíme dvě třídy za jedno dopoledne, pokud není individuálně domluveno jinak. Program vede odborně vyškolený lektor Zdravé 5, který zajistí všechny pomůcky i potraviny k výuce potřebné.

Vzdělávací program Zdravá 5 je realizován společností Ahold již od roku 2004 a za tu dobu vyškolil statisíce dětí v základních i mateřských školách v celé České republice.