Projekty

Jsme zapojeni do projektu Zdravá školní jídelna. Více info na www.zdravaskolnijidelna.cz

Výsledek obrázku pro zdravaskolni jidelna

!! Sbíráme pomerančovou kůru !!

Výsledek obrázku pro pomerancova kura

Celá mateřská škola je zapojena do projektu od firmy Pegas Nonwovens s.r.o. z Přímětic, která naší MŠ daruje 40 000,-Kč na sportovní vybavení pro děti.

pegas.png

Od září 2017 jsme se zapojili do projektu ,,Celé Česko čte dětem“. Kampaň je zaměřená na podporu čtenářské gramotnosti dětí. Je dokázáno, že předčítání výrazně stimuluje mozek. Když dítěti pravidelně čteme, rozvíjíme tak jeho znalosti, představivost, rozvíjíme jazyk, rozšiřujeme slovní zásobu, dáváme svobodu ve vyjadřování. Čtení také rozvíjí smysl pro humor, zabraňuje vzniku závislosti na televizi a počítači. Umožňuje únik od nudy a problémů. Každý měsíc příjde do školky přečíst z knížky někdo jiný než paní učitelky- tímto zveme babičky, dedečky a další členy rodiny. Za cíl si klademe propojení generací a zavedení důležitého rituálu předčítání do rodin. Více o projektu naleznete na webových stránkach www.celeceskoctedetem.cz.

logo-hranate.jpg

Dále jsme se zapojili do „Soutěže s panem Popelou“.  Je to ekologická soutěž pro školy, která by měla provázet současnou mládež jak ve škole, tak i mimo ni a dát jí možnost zamyslet se nad stávajícím neutěšeným stavem životního prostředí. Cílem „Soutěže s panem Popelou“ je zavedení trvalého systému separovaného sběru papíru. Nesvázaný papír (noviny, letáky, atd.) nejlépe v kartonové krabici či pap. pytli můžete nosit do školky, kde bude skladován až do přistavení kontejneru.

pan-popela.jpg