Charakteristika třídy

KOŤÁTKA

images.jpg

Třídu „Koťátek“,  najdeme na ulici Rudoleckého a jsme odloučeným pracovištěm MŠ nám. Republiky. Třídu navštěvuje celkem 26 dětí a pracují dvě paní učitelky. Jsme heterogenní třída věkově smíšených dětí – ve třídě se vzdělávají děti od 2,5- 6 let.

Pro práci s dětmi využíváme dvě třídy, kdy každá splňuje svůj účel. Ranní scházení, spontánní a individuální hry probíhají v horní třídě, která je tvořena několika hravými kouty. Každé dítě má tak prostor pro svou hru a činnost. Ve třídě najdeme vyvýšené patro, prostor pro hru zde upřednostňují především starší děti. Díky vyvýšenému prostoru vznikl další kout a to je prostorná kuchyňka, která se nachází pod výše zmíněným vyvýšeným koutem. V této třídě najdeme také velmi důležité zákoutí a tím  je výtvarný koutek, díky kterému se s dětmi pouštíme do činností a prací všeho druhu. Hravě tak rozvíjíme dětskou fantazii, manipulační a praktické schopnosti, děti připravujeme pro vytrvalost v započatých činnostech, rozvíjíme hrubou a jemnou motoriku.

Na druhou část dne se přesouváme do spodní třídy, která je velmi prostorná a která slouží pro pohybové hry a činnosti dětí. Využíváme zde nářadí při nejrůznějších rozcvičkách a pohybových aktivitách, které různými způsoby obměňujeme. S dětmi tak rozvíjíme pohybovou koordinaci i rytmické cítění za doprovodu klavíru, který je v této třídě umístěn také. V hudebním koutku nechybí ani dětské hudební nástroje. Třída je vybavena kouty pro hru dětí, několika stolečky, kde pracujeme především s dětmi předškolního věku a také velkým kobercem, který slouží pro pohodlné a teplé zázemí dětem nejmladším.

Co děláme celý den

9. 12. 2018

CO DĚLÁME CELÝ DEN

KOŤÁTKA images.jpg

S dětmi pracují dvě paní učitelky

6:00 – 9:45

Scházení dětí v MŠ, spontánní hry dle volby dětí, současně činnosti dle plánu třídy - individuální i skupinové práce

Uzamykání budovy z bezpečnostních důvodů dětí

8:55 – 9:10

Osobní hygiena, dopolední svačina v jídelně u své třídy

9:45 -11:45

Příprava na pobyt venku, pobyt venku – zahrada, školní hřiště, vycházky po okolí

Převlékání, osobní hygiena, příprava na oběd

12:00 -12:20

Oběd a osobní hygiena dětí

12:20 -14:00

Příprava na odpočinek, odpočinek dle individuálních potřeb dětí,

klidové aktivity

14:00 -14:30

Odpolední svačina, osobní hygiena

14:00 -16.00

Odpolední činnosti, spontánní hry dětí, zájmové a pohybové činnosti.

Za pěkného počasí odcházíme na zahradu a všechny činnosti pokračují venku.