4. třída BERUŠKY - Rudoleckého

B E R U Š K Y

berusky.png

Naše třída se jmenuje BERUŠKY a jsme v budově mateřské školy na ulici Rudoleckého. Ve třídě je 26 dětí ve věku od 2 do 6 let.

Učitelky, které se dětem věnují se jmenují Libuše Harantová a Karla Neubertová.

Třídu tvoří dvě místností s herními koutky. Vzhledem k tomu, že máme v jednom z koutů umístěný klavír, podněcujeme děti k aktivnímu přístupu k hudbě, a to nejen cvičením hlasového fondu, ale i hrou na hudební nástroje a hudebně pohybovými hrami.

V průběhu dne nabízíme činnosti spontánní, které se prolínají s činnostmi řízenými, se zřetelem na individuální potřeby dětí.

K pobytu venku využíváme velkou zahradu, přilehlou k budově mateřské školy a k vycházkám do přírody nedaleký Národní park Podyjí.

K odpolednímu odpočinku nám slouží obě místnosti.

Na dopolední svačinku a oběd docházíme do jídelny v přízemí budovy a odpolední svačinku nám přináší paní kuchařka přímo do třídy, což umožňuje postupné a klidné vstávání dětí.

Co děláme celý den

Příspěvků: 0