Charakteristika třídy

3nscrlqhgewy8pr5o4_70vpdxsz0vuocztckheuvd2mbj06vmh9jfk_i0stb7l0wvvrppma.jpg

Třída motýlků

V této třídě pracují dvě paní učitelky. Třída Motýlků má 26 dětí od  2,5 do  6,5 let se skládá ze 14 chlapců a 12 děvčat. Naše třída se nachází v patře školky, skládá se ze dvou hlavních herních místností. První místnost je větší, ta je rozdělena na část pracovní- zde vykonáváme výtvarné, pracovní i polytechnické činnosti a část herní, kde probíhají hudební, tělovýchovné chvilky a námětové hry. Druhá místnost je menší, zde je koutek dopravní a manipulační (duplo, konstruktivní stavebnice, dopravní koberec apod.). Zaměření třídy je především na rozvoj hudebně pohybových a výtvarných činností. V letošním roce se kromě jiného zaměříme na předčtenářské dovednosti a dramatizační činnosti. Výchovně vzdělávací práce vychází ze Školního vzdělávacího programu s názvem „Koukej, jak ten čas letí“. Při naší práci respektujeme osobnost dítěte a dodržujeme zásady individuálního přístupu, přiměřenosti, názornosti, posloupnosti a aktivity. Každé dítě má zavedené portfolio. Důležitá je pro nás spolupráce s rodiči, kdykoliv jim rády odpovíme na individuální dotazy ohledně jejich dětí. Dítě s úsměvem, bez pláče a strachu do školky je naším prvořadým cílem.

Co děláme celý den

9. 12. 2018

CO DĚLÁME CELÝ DEN

motyl.jpg

MOTÝLCI

S dětmi pracují dvě paní učitelky

6:00 – 9:20

Scházení dětí v MŠ, spontánní hry dle volby dětí, současně činnosti dle plánu třídy - individuální i skupinové práce

Uzamykání budovy z bezpečnostních důvodů dětí

8:30 – 8:50

Osobní hygiena, dopolední svačina v jídelně v 1. patře

9:20-  11:20

Příprava na pobyt venku, pobyt venku – zahrada, školní hřiště, vycházky po okolí

Převlékání, osobní hygiena, příprava na oběd

Oběd a osobní hygiena dětí

Příprava na odpočinek, odpočinek dle individuálních potřeb dětí,

klidové aktivity

Odpolední svačina, osobní hygiena

14:00 -16.00

Odpolední činnosti, spontánní hry dětí, zájmové a pohybové činnosti.

Za pěkného počasí odcházíme na zahradu a všechny činnosti pokračují venku.