Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. třída MOTÝLCI - nám Republiky

3nscrlqhgewy8pr5o4_70vpdxsz0vuocztckheuvd2mbj06vmh9jfk_i0stb7l0wvvrppma.jpg

Třída motýlků

 

 

    V této třídě pracují dvě paní učitelky. Třída Motýlků má 26 dětí od  2,5 do  6,5 let se skládá ze 14 chlapců a 12 děvčat. Naše třída se nachází v patře školky, skládá se ze dvou hlavních herních místností. První místnost je větší, ta je rozdělena na část pracovní- zde vykonáváme výtvarné, pracovní i polytechnické činnosti a část herní, kde probíhají hudební, tělovýchovné chvilky a námětové hry. Druhá místnost je menší, zde je koutek dopravní a manipulační (duplo, konstruktivní stavebnice, dopravní koberec apod.). Zaměření třídy je především na rozvoj hudebně pohybových a výtvarných činností. V letošním roce se kromě jiného zaměříme na předčtenářské dovednosti a dramatizační činnosti. Výchovně vzdělávací práce vychází ze Školního vzdělávacího programu s názvem „Koukej, jak ten čas letí“. Při naší práci respektujeme osobnost dítěte a dodržujeme zásady individuálního přístupu, přiměřenosti, názornosti, posloupnosti a aktivity. Každé dítě má zavedené portfolio. Důležitá je pro nás spolupráce s rodiči, kdykoliv jim rády odpovíme na individuální dotazy ohledně jejich dětí. Dítě s úsměvem, bez pláče a strachu do školky je naším prvořadým cílem.

 

 

Rubriky

Co děláme celý den

Příspěvků: 0